۱۳۹۷ اردیبهشت ۵, چهارشنبه

نظر منتظری و بهشتی در مورد شکنجه در مجلس خبرگان!

چندی پیش این ویدئو را دیدم و برایم مواضع آن زمان منتظری و بهشتی در مورد شکنجه بسیار جالب بود. موضع گیری منتظری را قبلا دیده بودم ولی در مورد بهشتی اساسا اینگونه فکر نمیکردم. پاسخ های آنها در برابر اصرار مشکینی به قانونی کردن شکنجه قابل تامل است.

پاسخ منتظری به شکنجه : شکنجه جرم است. کسب اطلاعات در دنیا راه هایی دارد که میتوان بدون شکنجه بدست آورد. ضرر - شکنجه - بیش از نفع آن است... گناهکاری آزاد شود بهتر از این است که بی گناهی گرفتار شود.

پاسخ بهشتی به شکنجه : توجه بفرمائید آقا . بحث راه یک چیزی باز شدن است. به محض اینکه این راه باز شد که خواستند کسی را که متهمه به بزرگترین جرمها باشه. یک سیلی بهش بزنن. مطمئن باشید به داغ کردن همه ی افراد منتهی میشود. این راه را باید بست. یعنی اگر ده نفر از افراد سرشناس هم ربوده بشوند و اینراه باز نشود. جامعه سالم تر است.

براستی چه دستهای پنهانی در پشت پرده، آتش را در سالهای بعد از انقلاب در کشور ما شعله ور کردند تا در آن هیاهو هم تسویه حساب درونی کنند و هم آن جوانان آگاه و جان برکف که مزاحم برنامه های دراز مدتشان بودند را سرببرند؟ امروز با خود فکر میکنم آیا ماجرای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفت تیر و از میان برداشتن بهشتی همانگونه که بعضی میگویند، کار یکی از جناحی های درونی حکومت نبود؟ براستی چرا رفسنجانی و احمد خمینی از این جلسه زودتر بیرون رفتند؟ چرا به گفته بنی صدر پرونده این انفجار و انفجار دفتر نخست وزیری در سال شصت هرگز به دادگاه انقلاب نرفت و پرونده اش بلافاصله در دادگستری بایگانی شد؟ امیدوارم روزی تمامی این اسرار از پرده بیرون افتد و گره از رازخونین یک دهه آتش و خون و کشتار در این مملکت گشوده شود.

عاطفه اقبال - 5 اردیبهشت برابر با 25 آوریل 2018

ویدئو مربوط به مجلس خبرگان در تابستان سال 1358 میباشدهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر