۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۰, دوشنبه

جنایتی دوباره در حق اعدام شدگان سال ۶۷ و خانواده هایشان


رژیم جمهوری اسلامی در صدد است تا آثار جنایات سال ۶۷ را با خراب کردن محل دفن اعدام شدگان از بین ببرد. آنها میخواهند خانواده های این اعدام شدگان حتی محلی برای سوگواری عزیزانشان نداشته باشند. این عمل جنایتی دوباره در حق این اعدام شدگان و خانواده هایشان میباشد. گویی دوباره تک تک آنها را به دارهای شقاوت و جنایت آویخته اند.

سازمان عفو بین‌الملل و سازمان عدالت برای ایران بر اساس تحقیقی مشترک اعلام کرده اند که " جمهوری اسلامی ایران عامدانه در حال نابودی آثار جرم مربوط به اعدام شدگان سال ۶۷ " میباشد.

تصاویر ماهواره ای، ویدئویی و عکس هایی از شهرهای تبریز، قروه، مشهد، اهواز و چند شهر دیگر وجود دارد که نشان میدهد بر روی این مزارها بتون ریخته و یا با بولدوزر خراب کرده اند. سازمان عدالت برای ایران میگوید که تا کنون آدرس ۱۲۰ محل که در آنها حدود چهار تا پنج هزار نفر از اعدام شدگان سال ۶۷ دفن شده اند، شناسایی شده اند.

این تحقیقات بر اساس روایات خانواده های اعدام شدگان میباشد وگرنه هیچ گزارش دقیقی از تعداد اعدام شدگان و محل دفن آنها در دست نیست و مقامات رژیم جمهوری اسلامی تا کنون در این رابطه هیچ آماری ارائه نداده اند.

این جنایات با خراب کردن مزار اعدام شدگان از حافظه تاریخ هرگز پاک نخواهد شد. شاهدان زنده ای که هنگام این اعدام ها حضور داشته اند به همراه خانواده هایی که بعد از گذشت سی سال هنوز پرچم دادخواهی را در دست دارند، جنایتکاران را روزی به پای میز محاکمه خواهند کشید.

نه! فراموش نخواهیم کرد.

عاطفه اقبال - ۱۰ اردیبهشت ۹۷ برابر با ۳۰ آوریل ۲۰۱۸

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر