۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۷, دوشنبه

خاوران ممنوع!


چند روز از آزادی ‫#‏میثاق_یزدان_نژاد‬ میگذرد. میثاق از معدود زندانیانی است که نزدیک به نه سال زندان را بدون مرخصی تحمل کرد و بعد از تبعید به زندان سمنان، عاقبت به قید وثیقه در 21 اردیبهشت آزاد شد. با شنیدن خبر آزادی میثاق بیاد ‫#‏علی_صارمی‬ افتادم که مظلومانه بر سر دار رفت. دستگیری میثاق نیز به مانند علی صارمی به دلیل حضور در مراسم گرامیداشت کشتار سال شصت و هفت در زندانها بود. حضوری که علی صارمی را بر سر دار برد. علی بهای انتقام جویی دستگاه حکومتی را پرداخت . نظامی که نمیخواست کسی از اعدام شدگان سال شصت و هفت یاد کند.اعدام علی آقا برای ایجاد هراس در دلها بود. میخواستند یادآوری کشتار زندانیان سال شصت و هفت را ممنوع کنند! باید نسل جدید این جنایت بزرگ را فراموش میکرد! اما علی آقا بر سر دار هم یاد آنها را فریاد زد.
سه نفر در سال 86 به مناسبت شرکت در این بزرگداشت دستگیر شده بودند. علی صارمی با سابقه 32 سال زندان در دو رژیم روز 7 دی 89 بدون اطلاع به وکیل و خانواده اش مخفیانه اعدام شد. میثاق یزدان نژاد روز 21 اردیبهشت امسال به قید وثیقه آزاد شد. و ‫#‏محمد_علی_منصوری‬
بعد از نه سال بدون حتی یک روز مرخصی هنوز در زندان بسر می برد. امیدوارم که بزودی خبر آزادی محمد را نیز بشنویم. زندان جای این آزاد مردان نیست.

امروز از اینکه میثاق اعدام نشده و از زندان بیرون آمده بی نهایت خوشحالم. میثاق نیز به شکلی دیگر با تحمل سرفرازانه 9 سال زندان به یاد دلاوران سال شصت هفت ادای احترام کرد و نشان داد که قتل عام زندانیانی که دوره محکومیت خود را می گذراندند با هیچ توجیهی قابل قبول نیست. آزادی میثاق به مثابه پیروزی ارزش های انسانی است. پیروزی در فراموش نشدن آنها که قهرمانانه به جرم گفتن آن " نه " بزرگ بخون نشستند. بر میثاق و بر ما مبارک. باشد که این " نه " بزرگ بال بگشاید و بر تمامی ایران زمین طنین افکن شود.
اما بر سر دار، در زندان و در آزادی فراموش نخواهیم کرد که خاوران میعادگاه است. میعادگاه آنان که بر سر " نه " بزرگ خود به خفقان و جنایت همچنان ایستاده اند و هر روز افزونتر می شوند. بر آنها درود.
عاطفه اقبال – 14 می 2016
‫#‏حقوقبشر‬
‪#‎AtefehEghbal‬

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر