۱۳۹۴ آبان ۲۴, یکشنبه

شب تاریک پاریس!


شب سنگینی را پاریس پشت سر گذاشت. یکی از تاریکترین شبهای پاریس... در اعتراض و همدردی به کشتاری که دزدان جان انسان شبانه انجام دادند، برج ایفل، سمبل شهر پاریس خاموش شد. یکی از نزدیکان من در رستورانی کنار محل کشتار محبوس شده...شوک زده، شاهد عینی بدنهای خونین که بر زمین می ریختند، بود و ما تا ساعت دو نیمه شب نگران، وضعیت را با او دنبال میکردیم. هر آن امکان داشت اتفاقی برای آنها بیفتد. و من میتوانم کمی احساس کنم برای آنها که عزیزی را در این قتل عام کور از دست دادند چه شب سختی بود.. و چه روز دردناکی است امروز در غم عزیزانشان... تا این لحظه طبق گزارش رسمی حداقل 128 کشته و 250 زخمی وجود دارد که وضعیت نزدیک به 100 زخمی وخیم گزارش شده. سفر روحانی به فرانسه و اروپا به تعویق افتاد.- نگران نباشید لغو نشده فقط به تعویق افتاده است!!- 

شرایط اضطراری در فرانسه برقرار شده. در آستانه سفر رئیس جمهور رژیم سرکوب و وحشت به پاریس و اروپا جام خون بالا رفته است! درست یکروز قبل از این ترور جنایتکارانه، در بیروت نیز چند عملیات انتحاری بیش از 43 نفر کشته و دویست مجروح بر جا گذاشت. در جنگی چهار ساله که به مردم سوریه تحمیل شده است نزدیک به سیصد هزار انسان جان باخته و چندین میلیون انسان به معنای واقعی کلمه ویران شده و دربدر غربتی ناشناخته و دردناک! عراق در آتش جنگ داخلی چندین سال است می سوزد... افغانستان ویران شده است... و در ایران هر روز انسانهایی به دار جنایت کشیده میشوند. بشریت در اندوه فرو رفته از آنچه در این زمانه می گذرد. جان و حرمت انسان چه ارزان شده است! در اعتراض به اینهمه کشتار و درد و ویرانی جای آن دارد که نه تنها ایفل که تمام جهان در خاموشی فرو رود! 

نیمه شب گذشته فیسبوک از من خواست که وضعیت سلامتی ام را چون در پاریس هستم به اطلاع دیگران برسانم. دستم روی تائید دکمه سلامتی نرفت. اما! نگران نباشید، ما حالمان خوب است. ملالی نیست جز جانهایی که هر روز در جای جای این جهان ویران به خاک می افتند! 

Je pense à tous ceux qui sont en deuil aujourd'hui, Je m'associe à leur douleur. L'humanité est en deuil. Atefeh EGHBAL
عاطفه اقبال - 14 نوامبر 2015
 http://eghbalatefeh.blogspot.fr/

#AtefehEghbal


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر