۱۳۹۲ مهر ۷, یکشنبه

مسئولیت قانونی سایت های مجاهدین در قبال انتشار اتهامات بدون سندسایت "همبستگی ملی" یا "تفرقه ملی"

عاطفه اقبال

امروز در سایت "همبستگی ملی" که متاسفانه مدتها است تبدیل یه " تفرقه ملی" شده. مطلبی بسیار طولانی از "محمد علی شیخی" معروف به "امیر شیخی" نشر داده شده است با تیتر : " توطئه سیاسی و خط نابودی مقاومت و رهبری آن" !!  لازم به توضیح است که این استاد سابق معمولا سالی یکبار در اول ماه مهر از کار ساختمانی که در حومه پاریس براه انداخته، دست می کشد و یک مطلب  سفارشی به دبیرخانه شورا فرستاده  و در آن  فرمان قیام دانشجویان!! را از راه دور صادر میکند! البته نمیدانم ایشان هنوز دچار این توهم است که  دانشجویان دانشگاه های ایران فقط منتظر پیام او برای قیام نشسته اند!! یا فقط بنا به تلفن های مکرر دبیرشورا، بناچار این فرمان سالانه را صادر میکند!؟ چون تا جایی که میدانم  کار بساز و بفروشی، فرصتی برای این آقا  باقی نمیگذارد! 

تنها مبارزه  " شیخی " مانند بسیاری دیگر، کنار " سفره شورا"،  انتشار  گاه بگاه مقالات این چنینی می باشد! البته باید شرکت در شام و ناهارهای اور با عیال و بچه ها و داماد و نوه  را نیز به لیست مبارزات ایشان و خانواده افزود...کافیست  نگاهی به عکس های متعدد در صفحه فیس بوک دختر ارشد او بیندازیم تا مشخص شود که ماشاء الله همه اهل خانواده به شکل بلوند گونه ای اهل مبارزه هستند! خدا را شکر که بالاخره  دختر خانم ایشان هم با آن سوابق مشعشع! به همت مجاهدین! تبدیل به یک اشرف نشان! واقعی در دنیای مجازی شد! خدا این خانواده را برای شورای ملی مقاومت، مجاهدین و اشرف نشانهای خارجه نشین! که از راه دور " حاضر حاضر " میگویند، حفظ کند.

و اما! من تا کنون سیاستم بر عدم پاسخگویی به اینگونه مطالب بوده. چون بخوبی میدانم، سرمنشا این نوشته ها کجا است و توسط چه کسانی دیکته میشود. چنین نوشته هایی تداعی بن بست کنونی است که متاسفانه مجاهدین  در آن گرفتار آمده اند. به صحنه آوردن هر کس و ناکسی بر علیه  منتقدین  نیز گره از مشکلات مجاهدین باز نخواهد کرد .

به امثال شیخی ها پیشنهاد میکنم بجای این مقالات سفارشی قدم رنجه کنند و با اهل خانواده یک اعتصاب غذای حداقل چند روزه برای آزادی این هفت تن از زندان عراق براه بیندازند تا بتوان اندکی ایشان را جدی گرفت.

بنابراین غرض از پاسخ این است که به مجاهدین بگویم نوشته های امثال شیخی  به مثابه یک شخص برای من پشیزی ارزش ندارد. اما با توجه به اینکه  :

 • - محمد علی(امیر) شیخی عضو و مسئول کمیسیون دانشگاه های شورای ملی مقاومت! میباشد و در فرانسه زندگی میکند.

 • - مطلب او در سایت همبستگی درج یافته که یکی از ارگانهای رسمی مجاهدین است و از مقر خانم رجوی یعنی اورسورآز تائید و منتشر میشود.

 • - و اینکه دختر خانم ایشان " مریم جوشقانی- شیخی " نیز در حومه پاریس به کار شریف، تکثیر هرزنوشته ها و عکس های توهین آمیز به من و خواهرم و دیگر منتقدین اشتغال دارد.

بنابراین مسئولیت حقوقی و قانونی این نوشته ها و عکس ها را مشخصا به مجاهدین یادآوری میکنم.  بارها گفته ام که من خواهان درگیری با مجاهدین نیستم. و فقط برای نجات جان ساکنان لیبرتی تلاش می کنم. ولی مایلم تاکید کنم که در رابطه با انعکاس چنین نوشته ها و عکس هایی، من و خواهرم عفت اقبال حق هر گونه اقدام قانونی را چه در رابطه با "نگارنده اینگونه مطالب" و "  چه  در رابطه با "سایتی" که این مطالب را منتشر میکند، برای خود محفوظ می دانیم.  فکر میکنم که این مسئله شامل دیگر کسانی که در فرانسه زندگی میکنند، مانند آقایان : یغمایی، روحانی، ایزدپناه  نیز میشود.

عاطفه اقبال - 28 سپتامبر 2013

 لینک به مطلب در سایت همبستگی

لازم به توضیح است که این پاسخ را به سایت همبستگی نیز ارسال کرده ام که به عنوان حق پاسخ، انتشار دهد.


و اما اتهامات بدون سند مورد بحث در نوشته طولانی محمد علی (امیر) شیخی، انتشار یافته در سایت همبستگی ملی :

 •  "  زمان زيادي نيست كه صفحات دنياي مجازي انباشته از نوشته هاي آلوده اي است كه اضداد و معاندين، مقاومت، مجاهدين و شخص مسعود رجوي را هدف قرار داده و آب به آسياب رژيم جنايتكار و ضد بشري آخوندي ريخته و كمك كار با جيره و يا بدون جيره اين رژيم و يا دولت هاي استعماري و طرفدار جهاني شدن حتي در مقابل هر مقاومت مشروع خلقهاي تحت ستم و استبداد هستند."
 • " سئوال اصلي اين است كه آيا اتفاقي است كه جدا از مزدوران وزارت اطلاعات كه سالهاست درسايت هاي گوناگون اين وزارت بد نام برعليه مقاومت، مجاهدين، اشرفي ها، شورا، مسعود و مريم رجوي خواهان از بين بردن مقاومت، از هر نوع آن، بوده و هستند، يكباره مواجه با مطالب زهرآگين ايرج مصداقي، ايرج شكري، اسماعيل وفا يغمايي، محمد علي اصفهاني، همنشين بهار، مازيار ايزد پناه، خواهران اقبال و نادمين اخير شورا، قصيم و روحاني و تعدادي نويسنده خرده ريز امثال مهناز قزلو و...سايتهاي سلطنت طلب و.... مي شويم كه همگي در راه خدا البته خداي خودشان كه از نوع خداي خميني است به اين امر احتمام مي ورزند، احتمالا همگي خواب نما شده اند. پس حكايت چيست و چنين هماهنگي از كجا به اين ياران سربازان گمنام امام خامنه اي وحي شده است."
 • ." ...- بنابر اين مدتي است خط برخورد با مجاهدين را وزارت بد نام اطلاعات آخوند ها تعيين مي کند و هرکس از قديمي گرفته تا جديد، مهم نيست سابقا عضو بوده يا هوادار، در رابطه با تشکيلات مجاهدين بوده يا شورا، اخراجي است يا مستعفياگر تمايل دارد در راهاعتلاي دمکراسي شورايي و برهم زدن تشکيلات و آوردن رهبر مجاهدين از عرش به فرش و قدم زدن با او در کوچه و خيابان و......”اقدام کند، براي اينکه هم وزارت اطلاعات آخوندي از او راضي باشد و هم در گوشه اي از نظام”غير راديکال وغير سوسياليسم جهاني و خلاصه ضد تشکيلات بودن و جنبشي رفتار کردن”، جايگاه و مقامي پيدا کند راهش همين است. بايستي يک روز درميان ويا هر روز ولو با راديويي در يکي از شهرهاي کوچک يا بزرگ دنيا که تو پيدا کردي يا پيدايت کردند و يا با تلويزيونهاي اينترنتي مصاحبه کني تا همان دروغها وچرنديات اوليه را بارها نشخوار کرده تا مورد قبول آخوند مصلحي يا سلف او و ياارباب بي مروت دنيا” واقع شود و هرچه دلت خواست نثار مسعود و مريم کني ..."
 • "هدف وزارت بد نام، مصداقي ومريدانش، قصيم و روحاني و....از اين کارها چيست؟ آنها که نشان داده اند وبخوبي هم بيان کرده اند و اگر براي کسي ابهامي مانده، در آينده با سرعت عجيبي در منجلاب متعفن آخوند مصلحي و جانشينش در دولت اعتدال، آخوند علوي، آنها را خواهيد يافتهدف نا مقدس آنها از بين بردن آلترناتيو شوراي ملي مقاومت ايران وتداوم توطئه براي از بين بردن فيزيکي رهبري مقاومت و بويژه مسعود رجوي است.
  خط همگي آنها بدون هيچگونه ترديدي، هم خطي با وزارت اطلاعات رژيم و برآورده کردن خواست محافل ارتجاعي استعماري براي هموار کردن اقدامات بعدي جهت توليد آلترناتيو دست ساز و بي ريشه مطلوب بوده."
 • " بنی صدر را خميني برد حزب و قاسملو را وعده هاي رفسنجاني جنايتكار از مقاومت سراسري جدا كرد، آخوند دجال خاتمي و آراي اش جبهه دمكراتيك ملي ايران، ايرج شكري و اصفهاني را شيفته كرد و فريفت قصيم و روحاني پس از نزديك به سه دهه اما ملعبه دست سياست جديد وزارت بد نام اطلاعات رژيم و افسر اطلاعاتي اش ايرج مصداقي شدند و بقيه شايد نا آگاهانه و يا آگاهانه......... ويا شايد هم از مبارزه خسته شدند و ترجيح دادند به دنياي غير سياسي روي آورند. "     
***

پاراگراف های بالا، قسمت هایی از نوشته " محمد علی شیخی" عضو و مسئول کمیسیون شورای ملی مجاهدین در
رابطه با منتقدین میباشد که در سایت " همبستگی ملی"!! یکی از سایت های مجاهدین منتشر شده است. بنابراین  مسئولیت نشر اتهاماتی که در این دست از نوشته ها مطرح میشود به عهده مجاهدین نیز میباشد.

عاطفه اقبال - 28 سپتامبر 2013

#AtefehEghbal

۱ نظر:

 1. این شیخی رو دیگه عالم و آدم می شناسن! دختراشم که نور و علی نور! ولی طفلک خیلی تو آشپزخونه در ظرف شستن کمک میکرد و زحمت می کشید. خوب کار دیگه ای از دستش برنمیاد!

  پاسخحذف