۱۳۹۲ شهریور ۲۴, یکشنبه

هر انسان یک صدا! یک فریاد!مارتین لوترکینگ میگوید، مرگ تو درست از لحظه ای آغاز می شود که در برابر آنچه مهم است سکوت میکنی! 

 و من در دالان های تاریک قرون، بیشمار جسدهایی را می یابم که مهر سکوت بر لبانشان زده شده! آنها که بی عدالتی ها را دیدند و دم برنیاوردند... آنها که در جلوی چشمانشان انسانی به دار آویخته شد و نه تنها فریاد نزدند... شورش نکردند بلکه به تماشا ایستادند و بعد زندگی روزمره خود را ادامه دادند!... آنها که وقتی هموطنانشان را با دستهای بسته گلوله خلاص زدند و تعداد دیگری از آنها را ربودند... شانه بالا انداختند و گفتند آنها از ما نیستند! ... و برای خروجشان از قتلگاه اقدامی نکردند..... آنها که درد و رنج مادران و پدران بر دار رفته گان را دیدند و حتی یک قدم برای تسلی و همراهی شان برنداشتند!... آنها که از کنار کودکان کارتن خواب به عجله رد شدند تا کودک خود را در آغوش بگیرند!... آنها که................... آری! آنها... یعنی سکوت کنندگان ... در طول تاریخ بسیارند!

 از آنها نباشیم!  بنام انسانیت سکوت را بشکنیم!  هر انسان یک صدای مسئول در برابر تاریخ ... و در برابر رنج و درد عصر خویش می باشد. فریاد بزنیم!  فریادهایمان سکوت را خواهد شکست!

عاطفه اقبال - 15 سپتامبر 2013

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر