۱۳۹۶ شهریور ۱۱, شنبه

استمداد یک مادربزرگ : علی من کجاست ؟


زینال روشنی - علی روشنی - زهرا معزی در کمپ اشرف - سال ۱۳۶۶


نوه ی من " علی روشنی" کجاست؟

خانم صدیقه جعفریان – مادر معزی - مادری که پنج فرزند و یک دامادش در مبارزه با رژیم جمهوری اسلامی جان باخته اند. سالها است بدنبال نوه ی گمشده اش " علی روشنی " می گردد. نوه ای که هرگز او را ندیده و از سرنوشتش باخبر نشده است.

مادر و پدر معزی از شهرستان خوی در زمان انقلاب ضد سلطنتی سه دختر و سه پسر داشتند: 

پسر بزرگ خانواده " محمد معزی " متولد ۱۳۲۹، در آبان ۶۰  دستگیر و دو ماه بعد در زندان تبریز اعدام میشود. " علی معزی" متولد ۱۳۳۹، در اول شهریور۶۰ در تبریز دستگیر و دو سال بعد در همان زندان اعدام میشود. حسن معزی متولد ۱۳۴۳، در تیرماه ۶۰ دستگیر شده و در سال ۶۷ به همراه قتل عام زندانیان سیاسی در زندان ارومیه اعدام میگردد. اتهام آنها هواداری از مجاهدین بوده است.

سال ۶۴ دختر بزرگ خانواده "زهرا معزی" به همراه همسرش "زینال روشنی"  که بعد از سه سال از زندان ارومیه آزاد شده، و خواهرش " اشرف معزی "  به مجاهدین در کمپ اشرف می پیوندند. اشرف معزی بعد از چند ماه به ماموریت داخل ایران فرستاده میشود و بلافاصله  دستگیر شده و همراه با قتل عام زندانیان سیاسی سربدار میشود.


 " علی روشنی " نوه این مادر بزرگ، در سال ۱۳۶۴ در کمپ اشرف در عراق به دنیا آمد. دو سال بعد از بدنیا آمدن او،  پدرش " زینال روشنی " طی انجام یک عملیات در داخل ایران کشته می شود. درمرداد  سال ۱۳۶۷ در حالی که " علی " سه سال بیشتر نداشت، مادرش " زهرا معزی" نیز  در عملیات فروغ جاویدان جان می بازد. از آن زمان دیگر از سرنوشت " علی روشنی " با وجود تلاشهای این خانواده هیچ خبری در دست نیست و او *ناپدید شده است. 

اسماعیل معزی پدر خانواده در غم از دست دادن بچه هایش دق مرگ میشود.اینک مادر معزی مانده با پنج فرزند جان باخته در راه آزادی، او در جستجوی نوه اش " علی روشنی " است. تنها بازمانده دخترش زهرا معزی، نوه ای که هرگز او را ندیده  و در تمام این سالها از آشنایی با او محروم بوده است. ز این سرگذشت که اطلاع یافتم، شباهت آن با سرگذشت مادر "سعید زینالی" برایم تکان دهنده بود. مادر سعید بعد از ۱۸ سال از فرزندش خبری ندارد و دژخیمان جمهوری اسلامی هیچ خبری از فرزندش که در جریان قیام سال ۸۸ دستگیر شده به این مادر نمیدهند. او با گرفتن عکس فرزندش هنوز فریاد می زند : سعید من کجاست؟ 

از اینطرف، مادری  که شش تن از جگر گوشه هایش را یکی پس از دیگری این چنین جانگداز از دست داده است، بدنبال نوه اش می گردد. تا به حال از همه کانال های ممکن این خانواده تلاش کرده اند ردی از  نوه ی مادر بیابند تا شاید در سن کهنسالی چشم این مادر بزرگ روشن شود. اما هیچ ردی از او در دست نیست! گویا علی آب شده و در خاک فرو رفته است. عجیب است که هیچ گونه ردی از فرزند دو جان باخته که در قرارگاه اشرف بدنیا آمده در دست نباشد! براستی چرا این مادر دلسوخته بعد از گذشت سی و یک سال هنوز نتوانسته از نوه اش خبری بیابد؟ چگونه و چه کسی این حق را از این مادر دریغ کرده است؟ 

از تمام کسانی که این سرگذشت را می خوانند از صمیم قلب می خواهم صدای این مادر را به گوش آنها که باید برسانند. تا شاید مادر بزرگ بتواند نوه اش را برای اولین بار ببیند. بی خبر نگه داشتن مادری که ۵ فرزندش را از دست داده است، عملی غیر انسانی و ضد موازین حقوق بشر و مصداق شکنجه روانی در حق  این مادربزرگ که سنی از او گذشته است، می باشد.

" علی روشنی " امروز سی و دو ساله است. مادر بزرگ داغدیده او سالها است که چشم انتظار او است و میخواهد از سرنوشت نوه اش با خبر شود. او را یاری کنیم.

عاطفه اقبال - ۱۱ شهریور ۹۶ برابر با ۲ سپتامبر ۲۰۱۷


* دو روز پیش 9 شهریور برابر با 30 اوت روز جهانی ناپدیدشدگان بود. ناپدید شدگان پدیده ای است در جریان جنگ ها، مهاجرت ها، درگیری های سیاسی بوجود آمده و سازمان ملل به دنبال سرنوشت این ناپدیدشدگان می باشد. علی روشنی نیز یکی از همین ناپدید شدگان محسوب میشود. در صورتی که وضعیت او روشن نشود باید از طریق سازمان ملل سرنوشت او را پیگیری کرد. ولی قبل از این وارد شدن در چنین مسیری ترجیح میدهیم از مجاهدین که این کودک به امانت به آنها سپرده شده وضعیت او را پیگیری کنیم و بخواهیم به این خانواده پاسخگو باشند. امیدوارم که پاسخ مثبتی این خانواده دریافت کرده و بتوانند از سرنوشت علی روشنی خبردار شوند. 
 به گزارش سازمان ملل، هزاران نفر در جهان در شرایط نامطلوب و در مکان‌هایی که بستگان یا نمایندگان حقوقی آن‌ها از آن خبر ندارند زندانی هستند. ناپدیدشدن‌های اجباری توسط دولت‌ها، همیشه به‌خاطر جلوگیری از فعالیت‌هایی که فرد مفقود شده در آن درگیر است نیست. هدف همچنین مرعوب کردن خانواده‌ها، همکاران، و اطرافیان شخص است.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، عفو بین‌الملل و کمیساریای حقوق بشر در سازمان ملل ناپدیدشدن افراد توسط دولت‌ها یا گروه‌های نظامی را به عنوان وسیله‌ای برای حل مناقشه یا ناآرامی، محکوم کرده و تلاش می‌کنند دولت‌ها و ارتش‌ها را در قبال ناپدید شدن فعالان سیاسی و دگراندیشان پاسخگو کنند. زندانی‌ کردن افراد تحت شرایط مخفیانه یا نامعلوم، نقض جدی مفاهیم حقوق بشر است و در صورتی که در جریان مناقشه مسلحانه صورت گیرد ناقض قوانین بین‌المللی است.

مادر صدیقه جعفریان - معزی


محمد معزی
تاریخ تولد : ۳۰ شهریور ۱۳۲۹
اعدام : ۲۳ دی ۱۳۶۰

 زهرا معزی
تاریخ تولد : ۱۴ دی ۱۳۳۶
قتل : مرداد ۱۳۶۰عملیات فروغ جاویدان

علی معزی
تاریخ تولد : ۱۳ مرداد ۱۳۳۹
اعدام : ۵ شهریور۱۳۶۲

اشرف معزی
تاریخ تولد : ۱ شهریور ۱۳۴۱
اعدام : قتل عام ۱۳۶۷

 حسن معزی
تاریخ تولد: ۲۰ تیر ۱۳۴۳
اعدام : قتل عام ۱۳۶۷

زینال روشنی - همسر زهرا
تاریخ تولد : ۳ تیر ۱۳۳۹
قتل : حین عملیات ۲۲ آبان ۱۳۶۶


۳۸ نظر:

 1. یعنی چی مجاهدین جواب نمیدن؟ مگه می تونن اینکارو بکنن؟ شکایت کنین و از سازمان ملل بخواهید که دنبال کند. یک وکیل بگیرید کار را دنبال کند. اینها دیگه کی هستن که به یک مادر رنجدیده نیز رحم نمی کنن.

  پاسخحذف
 2. تعجب آور است! بسیار تعجب آور است این حرکت مجاهدین بر علیه خانواده ها! چرا آنها را بی خبر می گذارند! یعنی حتی این خانواده با اینهمه شهید راه آزادی الدنگ است!؟

  پاسخحذف
 3. ۵ نظر:
  فرشته . م گفت...
  مگه چنین جیزی هم ممکنه؟ مجاهدین با این همه دم و دستگاه هیچ خبری از این بچه نداشته باشن؟ خیلی عجیبه. اما از یک طرف هم اینکه مجاهدین جواب نمیدن برای اینکه مجاهدین اصلا خانواده رو قبول ندارن. این مادر هم برای این خوب بوده که بچه هاشو دو طرف شهید کنن و خونش رو مریم رجوی به این و اون هدیه کنه. واقعا چه بی شرمانی هستند اینها درست مثل خمینی
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۶، ساعت ۷:۵۹
  ناشناس گفت...
  سلام بهترین راه مبارزه با توتالیتاریم اطلاع رسانی است. می دانم که علی روشنی پیدا خواهد شد. میلیشیا هایی که ازسازمان جدا شده اند می توانند اطلاعات بدهند. مطمئن باشید اگرسازمان ورجوی اطلاعات را کورنکندکاردیگری نخواهند کرد. اسم او درلیست کودکانی که سال۷۰ ازعراق خارج شده اند دراینترنت نیست. اطلاع رسانی باید بیشتر ازاین صورت گیرد وبرای مدتی درصفحه اصلی بماند. درضمن می توان بلحاظ حقوقی ازسازمان ملل وعفو بین المل هم کمک گرفت تا نامه ایی برای سازمان ارسال کند. یک جایی است که رجوی ازآن می ترسد! وآن علنی شده چنین مسائلی است. این پاشنه آشیل رجوی است.
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۲۱
  حسن گفت...
  برین بجای این یقه ملاها رو بچسبین که چقدر کشتن شرم و حیا هم خوبه این بچه هرجا هست یک مرد بزرگه نیاز به وکیل وصی نداره
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۶، ساعت ۵:۳۳
  ناشناسی که ، ناشناس نخواهد ماند! گفت...
  نظر حسن، نظر سازمان ورجوی است. همیشه بجای پاسخگویی!، به طرف مقابل اتهام می زند. این تذکار رجوی ودم ونبالچه های او می باشد. بله اکنون سی ساله است. اما نباید خانواده اش پس ازاینهمه سال بداند فرزندش کجاست؟ آقای حسن «دلسوختگان» مبارز ضد رژیم!. وقتی رژیم ولایت فقیه چنین کاری می کند شما ورجوی اورا افشاء ومحکوم می کنید!. ودرست هم همین کار است، زیرا این نقض حقوق بشر است!. لطفا وقتی سخن می گویید، معنی وعواقب آنرا بدانید!. اینکه شما را جلو می فرستند دقنقاً بدلیل همین امراست!. من وما شاهد بسیاری ازموارد نقض حقوق بشر و...درسازمان هستیم. وقتی چنین پاسخی می دهی ومی دهید، خودرا ودرونمایه تان را افشاء می کنید. عصر اینترنت است مردم آگاه هستند. اینجا اشرف وتشکیلات مجاهدین نیست که با اتهام بتوان مرعوب کرد!. برو کنار، بگو آنکه پشت صحنه است خودش بیا ید جلو!.مفهوم است!. درضمن اگر ریگی درکقش نیست، جستجوی یک مادرپیروسالخورده که تنها نوه اش را می خواهد چیست. اگر صداقت، راستی وشفافیتی درکاربود، بقرمایید میدان مال شماست...بجای همین یک خط می توانستید مثبت وارد شوید! این را آقا وخانم رجوی امر فرموده اند که ارزش اثبات نظر دیگران است. اما خود وسازمان اگراثبات نمی کنید، حرجی نیست. اما بنفع رجوی چوب لای چرخ نگذار. بجای این متن یک متن برعلیه رژیم بنویس. بنویس رژیم خامنه ایی هم پس از۱۸ سال هنوز نمی گوید فرزند مادر اکرم نقابی که هنوز عکس وکاغذی بدست می گیرد که سعید من کجاست(سعید زینالی). همچنانکه دهه ۶۰ انبوهی ازچنین مسائلی داشتیم. می بینید «برادر»حسن، معنا ومفهوم متن شما چیست. من اشارتی کردم .اما اگر بخواهم وارد این مسائل بشوم!. دیگر اشارت نخواهد بود. عرصه اینترنت رابا عرصه تشکیلات یکی ندانید. وبه شعورمردم هم توهین نکنید. این سخنان مشت خودتان را بازمی کند. می بینید من دارم شما راکمک می کنم که برعلیه رژیم بجنگید! زیرا سازما ن ورجوی دریک جمله کوتاه می تواند آدرس علی روشنی را بدهد! ونیازی به متن یک خطی شما هم نبود. تاما هم برویم بقول وبه تعبیرشما با رژیم مبارزه کنیم. با تشکر ازشما که این متن ها رامی خوانید. واحساس مسئسولیت شما! . لطفا اگرمی خواهید باز جواب بنویسید، بفرمایید جواب بنویسید و بقول خمینی هجمه کنید!. برادرحسن !اشتباه کردی که جواب نوشتی!. چوب روکه برداشتند گربه دزده...، خودت آدرس خودت ارا دادی!. بقول مش قاسم درسریال دایی جان ناپلئون والله ما بی گنا هیم تاقبرآ آ آ آ.
  آقای وفا یعمایی! با سلام وتشکر. لطفا نگذارید «وفا»ی مادرانه را به «یغما» ببرند!. لطفا این متن ودرخواست را همیشه درصفحه قابل دسترس بگذارید. بنظر من پابندی به چنین ارزشی بسا والاتر ازمقالات دیگر است! تمام مقالات دیگر براین تحقق چنین امری است، یعنی انسان ورؤیا انسانیت!. ازشما سزاست وچنین نیز بوده وباید باشد که حتی از شعر خود گذشته و این متن را زیب صفحه اول کنید. تا بتوان به یک آدرس وسرنخی رسید تا مشمول ایام زمان نشود. با تشکر از لطف وتوجه تان.بهترین راه مبارزه با توتالیتاریم اطلاع رسانی است. می دانم که علی روشنی پیدا خواهد شد. با تشکر
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۶، ساعت ۱۵:۱۴

  پاسخحذف
 4. سلام چرا این فرزند تا این مدت ازاوخبری نبود؟. یعنی حتی درخارج هم با اینکه کودک بوده با خانواده اش ارتباطی نداشته؟ خیلی عجیب است هرروزیک چیزهایی از مجاهدین می شنویم که با هیچ عقل ومنطقی جور درنمیاد. نمی دونم خودشون چطور اینکارها رو هضم می کنند. سیاست چه خولانگاه کثیفی است. متنفرم از چنین کارهایی.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام نه متاسفانه بعد از کشته شدن پدر و مادر علی روشنی مطلقا مادر بزرگش را در جریان وضعیت این کودک قرار نداده اند و سالها است که این مادر بزرگ به دنبال نوه اش می گردد. مادر بزرگی که 6 تن از اعضای خانواده اش را از دست داده است.

   حذف
 5. خانم عاطفه اقبال
  سلام وتشکر
  آیا می شه ازجایی تحقیق کرد فهمید.شما که تجربه دارید. فکرمیکنید چه کسانی خبرداشته باشند از علی روشنی؟ یک نکاتی درباره کودکانی که درسال ۷۰ ازاشرف خارج شدند بدهید که سرنوشت آنها چه شد. معلومه که یک مورد دو مورد نیست. به همین دلیل مجاهدین به شما نمی تازند وسکوت کرده اند. آن برادر که اسمش عارف است و کلماتش ... قابل خواندن نیست وفرهنگ رجوی را دارد که باید گفت بی فرهنگ!. چرا نمی آید وسط میدان وفحاشی کند. اوکه کارش همین است. وعارف به فحش است. عجب سرنوشتی درمجاهدین وجود دارد. آدمها به چی تبدیل می شوند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دوست عزیز از این کودکان تا جایی که با آنها تماس داشته ایم سئوال شده. ولی از طرق دیگر نیز دنبال پیگیری و حل مسئله می باشیم. برای کسانی که فحاشی میکنند فقط میتوانم بگویم که متاسفم و نباید وارد بازی آنها شد. با تشکر از شما

   حذف
 6. سلام
  هردم ازاین باغ بری میرسد
  مریم رجوی باید شرم کند که چنین کارهایی می کند. این زن با چه رویی میره پشت تریبون وسخنان آرایش شده را قرقره می کنه. به چه حقی نمی گن علی روشنی کجاست؟ چنین مسائلی رو چاپ کنین تا مردم بدونند با کی طرف هستند. واقعا باور نکردنیه اینها به چنین جایی رسیدن. چه خونهایی که رفت که چه کسانی ازخون آنها اعتماد کسب کنند و حالا به چنین پستی بیفتن.

  پاسخحذف
 7. سلام
  خانم اقبال
  بگین چکار می شود کرد تا بشه کمک کنیم آیا اطلاعات بیشری ازاین دارید!
  می شود خود مادربزرگ هم پیامش را بگذارد؟
  می شود ازارگانهای بین المللی پرسید؟
  میشود ازطریق آنها ومجامع حقوق بشری نامه نوشت و خواست که ازمجاهدین جواب بگیرند؟
  می توان نامه نوشت به مجاهدین؟ آدرسشان کجاست که نامه بدیم؟
  آیا خانم رجوی که رئیس جمهور مقاومت است دفتر ایشان ایمیلی دارد که بدانیم؟
  اصلا چطورمی توانیم به عرض مجاهدین برسانیم که لطف کنند و این مادربزرگ را کمک کنند ویک نشانی بدهند ومابقی را دوستان حل می کنن؟
  سنگ ودیوارشدن وپاسخ نشنیدن ازعلائم انسانی نیست!.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بله دوست عزیز تمام این کارها در دست اقدام است و احتمالا راهی باز خواهد شد. حتما دوستان را در جریان قرار خواهیم داد.

   حذف
 8. دوستان متاسفانه این خانواده و همچنین خود من از طرق مختلف اقدام کرده ایم که شاید یک روزنه ای باز شود ولی گویا علی روشنی آب شده و بر زمین رفته است. ولی خانواده اش سعی دارند از طریق قسمت ناپدیدشدگان سازمان ملل در این رابطه اقدام کنند. و مسئله را به مراکز حقوقی بکشانند تا شاید بتوان تا زمانی که این مادر بزرگ مسن زنده است علی را پیدا کنند. مجاهدین اساسا در این رابطه و در رابطه های مشابه تا کنون پاسخگو نبوده و نیستند. و برای آنها خانواده مفهمومی ندارد. با تشکر از تمامی دوستانی که نظر گذاشته اند.

  پاسخحذف
 9. سلام
  کاش خانواده هم اطلاعیه ایی می داد. بهترین کار این است که خانواده نامه ایی را که به قسمت ناپدید شدگان سازمان ملل ارسال کرده و... درج کند وهمه چیز علنی بشود. این بیشترکمک می کنندبه این مسئله. همزمان باید همه کارها را با هم پیش برد تا ازیک جایی یک شکافی بازشود روبه علی روشنی. احتمالا علی روشنی حتی نام فامیلش را هم نمی داند!. چون این روزها همه جوانان بویژه آنها که مشابه علی بودند درصفحات مجازی حضور دارند. بجای کاردرخفا باید کار را علنی کرد تا بتوان ازمردم هم کمک گرفت. خود این پشتوانه ایی است برای فشار به قسمت ناپدید شدگان تا فعال ترشود. خسته نباشد متشکر

  پاسخحذف
 10. خانم اقبال سلام
  توضیحات خود را دردریچه زرد هم بگذارید تا دنبال کنندگان بخوانند. ویا درجاهای دیگری که این متن هست. جون مهم بوده وپیگیری کار را نشان می دهد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دوست گرامی مطلب را برای دریچه زرد هم فرستاده ام و منتشر شده است. چون از لینک دوستان به همین جا می آیند میتوانند توضیحات را نیز اینجا بخوانند. با تشکر از شما

   حذف
 11. سلام سالگرد ۵۲سالگی سازمان که اکنون زهرا مریخی را آورده را به مجاهدین که جشن گرفته اند بگویید و بگویید سی سالگی علی روشنی را هم مادربزرگش می خواهد جشن بگیرد نوه ایی که تا کنون ندیده. آیا می دانید برای چنین عملکردهایی افتخارنیست که جشن بگیرید.

  پاسخحذف
 12. https://www.youtube.com/watch?v=siVz9rlmEG0&t=198s

  پاسخحذف
 13. خانم عاطفه اقبال
  آیا می شود اقداماتی ک خانواده کرده است را دراینجا بیاورید. همین دست را پر می کند برای مابقی ویا راه حل بیشتر بدست می آید. میلیشیا های دراروپا هم اگربشنوند می وتوانند اگرچیزیی می دانند بگویند وبنویسند. یا درفیسبوکشان بگذارند.هرچه بیشترمطرح شود امکان یافتنش زیاد است البته بهترین کار مراجعه به ناپدیدشدگان درسازمان ملل است. ونهادهای حقوق بشری که این کودکان را پذیرفتند می توان یک نامه نوشت به کشورهایی که این کودکان راپذیرفتند به همه آنها ارسال کرد. می دانم کارزمانگیری است اما ردی پیدا می شود. وپای سازمان هم وسط می آید ومجبورند که به نهاد های حقوق بشری جواب بدهند. با تشکر ازطرح این موضوع وپیگیریهای بعدی شما وخانواده علی روشنی. امیدوارم بزودی پیدا شود.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. با سلام دوست گرامی از چند طرف مشغول پیگیری مسئله هستیم و امیدوارم که بزودی با کمک تک تک شما به نتیجه برسیم. حتما دوستان را در جریان ادامه کار قرار خواهیم داد.

   حذف
 14. سلام
  هنرکلاشی وشارلاتانی همین است خودشان را ضد خمینی وضد ولایت فقیه جا می زنند انگار که درعمل هم ضد آنها هستند. مگر داعش مخالف رژیم نیست؟
  مگرمی شود مخالفت آنها را بعنوان مشروعیت آنها پذیرفت؟. توکه به کودکان اعضای خود چنین می کنی می توانیم سوال کنم دردرون خودتان چکار می کنید بی دلیل نیست که اینهمه جدا شده وجود دارد برغم هم ترس ووحشتی که درسازما براه انداخته اید. شرم کنید که سرتا ن را بالا بگیرید. کحا حنیف نژاد چنین کاری کرد؟ که شما کردید!. دفاع ازحنیف نیست هرکسی ضعف ومثبت خودش را دارد اما حنیف پای آنچه گفت ایستاد ودوگانه ودو رو نبود.

  پاسخحذف
 15. سلام
  یک مصاحبه یا متنی ازاین مادربزرگ یا خانواده اش را بگذارید تا بیشتر بتوان این مسئله را طرح کرد.چون مجاهدین به این راحتی پای خواسته این مادربزرگ نمی آیند.

  پاسخحذف
 16. با درود به هم دوستان و با تشکر از خانم عاطفه اقبال که قبول کردند درراه یافتن علی روشنی به ما کمک کنند. من رویا غیاثی هستم که همراه با بستگان مادرمعزی درپی یافتن اثری از علی روشنی هستم. تمامی تلاش ما برای کمک به مادرمعزی است. فکرمی کنم این وظیفه انسانی همه ما می باشد که اگرمیتوانی کمکی کنیم تا مادرمعزی، مادری که سرگذشتش قلب هرانسانی را به درد می آورد، برای لحظه ای شاد شود، یا قدری از غم و اندوهش کم شود. ما تا کنون آنچه درامکان داشتیم انجام دادیم که علی را پیدا کنیم. متاسفانه به نتیجه ای نرسیدیم، برای همین هم به کمک شما دوستان، احتیاج داریم. آخرین کلیپی که تهیه کردیم و دریوتیوب انتشاردادیم تا هرکس در هر کجای دنیا اگراطلاعاتی، هرچند ممکن دروحله اول بی اهمیت و مربوط به گذاشته یا سالها قبل باشد دراختیارما بگذارد. هراطلاعاتی می تواند در این زمینه کمک کند. ایمیل خود را هم نوشتم که اگردوستان اطلاعاتی دارند دراختیار ما بگذارند.لطفا چند دقیقه وقت بگذارید و این کلیپ را تا آخر نگاه کنید. به چشمان این مادر نگاه کنید، که به کمک شما برای یافتن نوه اش، نوه هرگزندیده، نوه ای که آرزوی دیدنش درقلب این مادراست، کمک کنید تا این آرزو دیگریک آرزو باقی نماند و لحظه دیداربرای مادرمعزی به لحظه ای واقعی بدل شود. ایمیل من t.shokaran@gmail.com

  مادرمعزی
  https://www.youtube.com/watch?v=siVz9rlmEG0

  با تشکراز خانم عاطفه اقبال عزیز و شما دوستان عزیز
  رویا غیاثی

  پاسخحذف
 17. مانی
  خانم رویا غیاثی
  آفرین برشما
  ببینید من باید درمقابل پستی مجاهدین به شما آفرین بگویم. مجاهدین همین را می خواهند که کسی پیگیری نکند نظر ندهد افشا نکند خفقان بگیرد....

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. با تشکر از شما مانی گرامی. شما لطف دارید. ولی خوب ما هم ساکت نمی نشینیم. با کمک و همیاری شما دوستان هرچه درتوان داریم برای یافتن علی روشنی انجام می دهیم.
   رویا غیاثی

   حذف
 18. زیبا
  مریم رجوی به این ویدئو نگاه کن.
  https://www.youtube.com/watch?v=siVz9rlmEG0  چه حالی داری؟.
  برو باز بگو خانواده شهدا و اسلام بردبار ودمکراتیک و ...

  پاسخحذف
 19. سیاوش
  سلام به عزیزان
  باید به نقطه اصلی فشار آورد وقتی افشا میشه که رجوی آنها را برده خارج باید بگه کجا برده. جنس که نبردی خارج. خانواده داره باید اطلاع بدی.
  عجب آدماییی پیدا میشن. بنویسید یا کمپین بگذارید برای یافتن ویا حمایت از اطلاع یا بی از فرزند خانم معزی ...، اگر کار پیش نمی ره یک مرحله ببرین بالاتر وبیشتر طرح کنید. تا رجوی جواب بده. نامه هایی که برای سازمانهای بین المللی نوشتین رو چاپ کنید. یک گزارش ازاقداماتی که تاکنون شده را بنویسید. به مجاهدین هم نامه بدین وجواب یا بی جوابی آنها را چاپ کنید. باید فشار باشه روی مجاهدین تا جواب بدن. مثل رژیم آخوندی هستن و زیر فشار کوتاه میان

  پاسخحذف
 20. دوستان با سلام و با تشکر فراوان از کامنت های شما و پیام هایی که بصورت خصوصی فرستادید. این مسئله فعالانه از چند جهت در حال پیگیری است. به نتایج مثبتی رسیده ایم که اگر به مرحله آخر رسید حتما دوستان را در جریان قرار خواهیم داد. دست تک تکتان را از راه دور می فشارم باشد که مادر معزی عزیز نوه اش یعنی یادگار فرزندش را در آغوش بکشد. با مهر عاطفه اقبال

  پاسخحذف
 21. یاسمن
  سلام
  چه خبر خوبی عالی است.خیلی خوشحال شدم. میدانم روزی می رسد که هرکسی که ریگی به کفش دارد مشخص می شود. البته مجاهدین ورجوی ریگی به کفش ندارند! درزمان صدام که کفش مال صدام بود نیازبه پیدا کردن ریگ هم نبود. بیابانهای عراق پرریگ بود.ودرهمه زمینه های سیاسی تشکیلاتی وایدئولوژیک که این سومی سس رجوی بود همه جا دیده می شد. تنفر ازمجاهدین حتی به سازمانهای حقوی بشری هم کشیده مثل کمیساریا وعفو بین الممل و... ومی گویند اینها رامی شناسیم!. من خودم شنیدم. خوب شد مادرمعزی هم نوه اش راببیند. هرفراقی وهرنقض حقوق بشری درهرجا که باشه محکومه . مگرما کم از رژیم آخوندی کشیدیم که حالا ازمجاهدین بکشیم؟آقای رجوی! هنوز به حکومت نرسیده این چه کثافت کاری بود که اعضای سازمان می کردی. فکر می کنی مخفی می ماند؟. روزهای روشن و شفافیت سازی درپیش است... با تشکر ازخبرخوب

  پاسخحذف
 22. دوستان گرامی من هم به نوبه خود در درج اول از خانم عاطفه اقبال و دردرجه دوم از شما دوستان برای همکاری و همیاری و کامنتهای دلگرم کننده تان تشکر می کنم. به امید اینکه همانگونه که خانم اقبال نوشتند نتایج مثبتی که تا کنون به دست آورده ایم به مرحله نهایی که همان پایان یافتن غم دوری مادرمعزی از نوه اش است، برسد. پیشنهادهای دوستان را با صمیم قلب پذیرفتیم و حتما موفقیتها یا عدم موفقیت را با شما دوستان درمیان می گذاریم. با تشکراز همه شما
  رویا غیاثی

  پاسخحذف
 23. زهره
  سلام
  خانم رویا دوست عزیزبا موفقیت ها موافقم. اما با عدم موفقیت دراین داستان موافق نیستم. عدم موفقیتی وجود ندارد!. درصورت وجود چنین وضعیتی، همه فلش ها برمی گردد به سمت سازمان مجاهدین ومشخصا مریم رجوی!و اوبانی وعامل چنین مسئله ای بود وهست. والا می توانست از روز اول سکوت نکرده وخفقان نگیرد وبا یک جمله بگوید علی روشنی کجاست!. اما طینت او همین را اقتضا می کند که سرش را مثل کب زیر برف بگیرد...
  خانم رویا ودوستان عزیز
  آیا هدف این است که مادرمعزی بتواند نوه اش را ببنید ویا اینکه ما می خواهیم بدینوسیله به سازمان مجاهدین ورجوی بزنیم. به همین منظور می خواه بگویم که ما ازوجه بد داستان شروع نمی کنیم بلکه ازوجه مثبت آن.
  شعری را نیز تقدیمتان می کنم به همین اشارت دارد:
  تار و پود عالم هستی بهم پیوسته است
  عالمی را شاد کرد آنکس که یک دل شاد کرد

  بی دلیل نبود که شعر سعدی برسردرسازمان ملل نقش بسته.

  بنی آدم اعضا ی یکدیگرند که درآفرینش زیک گوهرند
  چوعضوی بدردآورد روزگار دگرعضو ها رانماند قرار

  پس درهر صورت، تنها موفقیت را انتظار می کشیم وبدان می رسیم.


  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دوست گرامی زهره عزیز. هدف آن است که شما چه خوب بدان اشاره کرده اید. هدف یافتن علی روشنی، شادکردن دل مادر معزی است است. دراین رابطه هم امیدواریم که سازمان مجاهدین کمک کند. بهرحال درهرحرکتی ممکن است آنچنان به نظرآید که به هدف نزدیک شده ای و اطلاعات نسبتا دقیقی هم بدست آورده ای، اما بعد متوجه می شوی که اطلاعات چندان درست نبوده و به هدف نرسیده ای و باز کار را از نو آغاز کنی، بدین دلیل بود که نوشتم بهرحال شما دوستان را که همراه ما بوده اید درهرصورت با خبرخواهیم کرد. اگراین نوه و مادربزرگ به هم رسیدند که ما با هم شادی میکنیم و اگر هنوز به هدف نرسیده بودیم ازشما دوستان دوباره تقاضای کمک و یاری می کنیم. اما امید این که موفق شود و لحظه دیدارنزدیک باشد.
   با مهر
   رویا غیاثی

   حذف
 24. زهره
  سلام
  خانم رویا حرفتان را برای موفقیت می پذیرم. اما برای عدم موفقیت نه!.
  عدم موفقیتی دراین داستان وجود ندارد. زیرا درصورت چنین وضعیتی، که هیچ نشانی ازعلی روشنی یافت نشود. همه فلش ها بسوی مریم رجوی خواهد رفت. تنها مریم رجوی عدم موفقیت را می خواهد!. والا می توانست سکوت نکند وخفقان نگیرد ومثل کبک سرش را زیر برف نکند. اول تا آخر این داستان مقصر ومجرم اوست. والا می توانست یک جمله بگوید علی کجاست!. به همی دلیل باید داستان را ادامه داد مادرمعزی نوه اش را ببیند. راستی یک سوال:
  آیا اینقدرمهم است که مادرمعزی نوه اش را ببیند! وما هم واقعا دنبال این هستیم یا بقول سازمان ورجوی این بهانه برای زدن به آنهاست؟
  یک شعر را تقدیمتان می کنم چیزی که مجاهدین خیلی ازآن دورند:
  تارپود عالم هستی بهم پیوسته است عالمی را شاد کرد آنکس که یک دل شاد کرد.
  بی دلیل نبود که درفرهنگ ایران سعدی شعر سردوه که همین محتوا را در بردارد. وبرسردرسازمان ملل

  پاسخحذف
 25. ناقوس
  سلام
  مجاهدین سکوت کرده اند وبه شما هم حمله نکردند؟. اینها معمولا همه نوشته ها را می خوانند و واکنش نشان می دهند. اما دراین مورد ندیدم چیزی بنویسند. عارف که درسازمان وظیفه اش همین کارهاست گویا هنوز آتش به اختیار نشده!. اما به همین دلیل نانش درسازمان درروغن است. هربارکه چنین فحاشی هایی می نویسد بعنوان عنصر ایدئولوژیک اورا غلام نوازی می کنند. ما ازدور دستی به آتش نداشتیم که ندانیم. این فوت وفن های رجوی است. با همه چنین کاری می کند. اما دراین باره سکوت کرده اند نه عارف و نه آن عارف های آتش بفرمان های دیگر. باش تا ببینیم کی فرمان رهبری صادرمیشود. تا بازهم فرهنگ وادب این حماعت جدای ازمردم را ببینیم. این هم یکی ازجرمهای رجوی است. ببینید آدمها را به کجا کشانده که....

  پاسخحذف
 26. دیبا
  سلام به شما
  اززحمات شما که برای مادرمعزی وانسانیت می کشید سپاسگذارم.امید وارم منظور حاصل شود. دیدن چشمهای مادرمعزی بهنگام یافتن علی روشننی با این تلاشها می ارزد. متتشکر ازکارهایتان

  پاسخحذف
 27. سلام
  مراد
  مردم اینقدر مشکل دارند که حالا باید به مشکلاتی که مجاهدین هم برایشان می سازند دست وپنجه نرم کنند. راستی نرم کردن این آخوند های با عمامه وبی عمامه چقدرسخت است. سخت نه غیر ممکن. لازم نیست بدانیم چه به روز بچه هایی مثل علی روشنی آمده است. همین که می دانیم چه به روزمجاهدین ورجوی آمده که به چنین کثافت وپستی افتاده ، می توان فهمید کودکانشان هم درچه رنج وعذابی هستند. مجاهد خلق؟ مجاهد یعنی این!. چه فرقی دارید با داعش.

  پاسخحذف
 28. لیلا
  سلام
  مریم که سر یک کلمه چند روز حرف می زد وازنطق اش رضایت خاطر داشت و همه باید پشت بلندگو می رفتند ودرباره یک کلمه مریم اظهار سپاس می کردند. چرا خانم یک کلمه نمی گوید کجاست؟.
  خانمی که شیر همه رامی دوشیدی چرا لال مونی گرفتی با آن خنده های روی سن ودیداربا مقامات؟ وشخصیت ها؟. چقدر دردرون خودت بی شخصیت هستی. فکرمی کردی ما می پذیرفتیم؟ احمقانه بود که چنین سخنانی را را به ذهنمان راه بدهیم اما می دانستیم که اگر کوچکترین علائم از عدم استقبال نشان دهیم چه برسرمان می آمد. خانم ما شما را به این چشم می دیدیم . ترس ورعب وفشارهای روانی وبعد فیزیک بعد...نا کجا آباد های شما درزندان وشکنجه...
  خانم لال مونی گرفته! ماکه می دانیم چرا لال مونی گرفتی. خودت هم میدانی. روزی زبان بازمی کنی وزبانت را باز می کنیم. تا ببینیم وبشنویم که چه کارهایی کرده ایی.
  فعلا ایام ملاقات ها وجشن ها مستدام باد.

  پاسخحذف
 29. خانم اقبال خبر جدیدی ندارید از علی روشنی

  پاسخحذف
 30. دوستان عزیز، البته با تاخیر اطلاع میدهم که بالاخره با تلاش بسیار و به کمک دوستانی موفق به پیدا کردن رد علی روشنی شدم.ادامه کار و اینکه تماس و رابطه با خانواه به کجا انجامید، امری خصوصی است که نمیخواهم در اینجا وارد آن بشوم. برای علی عزیز و خانواده ای که اینهمه سال از او دور بوده آرزوی موفقیت دارم. از تک تک شما دوستان به خاطر ایمیل ها و پیام ها و کمک هایتان متشکرم. این پیام را همان زمان در فیسبوک گذاشته بودم.

  پاسخحذف