۱۳۹۳ مرداد ۳, جمعه

کشتار مردم غزه را متوقف کنید !چهارشنبه 23 ژوئیه تظاهرات برای توقف فوری قتل عام مردم غزه در پاریس انجام شد.

من در این تظاهرات شرکت کردم. و خوشحالم که در میان تظاهرات کنندگانی که از همه ملیت ها بودند تعدادی از هموطنانم را نیز دیدم. هموطنانی که البته پرچم در دستشان نشان جمهوری اسلامی نداشت! تظاهرکنندگان کسانی بودند که نمیخواستند مردم بیگناه کشته شوند. مردم نجیبی که همبستگی انسانی خود را در یک درخواست انسانی فریاد میزدند : "قطع کنید قتل عام مردم فلسطین را " *

من گرچه الزاما با همه شعارها موافق نبودم و آنها را تکرار نمیکردم ولی خود را با مردمی همبسته می یافتم که فریاد می زدند : " - انسانها را- میکشند به شکل غزه .... به شکل فلسطین ... همبستگی همبستگی ... از پاریس تا غزه ... همبستگی همبستگی " *

یکی از تظاهرکنندگان در مصاحبه با خبرنگاری گفت : ما از مردم اسرائیل حرف نمیزنیم از سیاست اسرائیل حرف می زنیم نباید ایندو را با هم اشتباه کرد.


با وجود آرامش در تظاهراتی که بالاخره با ساعتها گفتگو اجازه برگزاری یافته بود. تنشی پنهان مشهود بود. خشم در چهره اکثر تظاهرکنندگان موج میزد. خشمی که مجوز داشت.. خشم از کشتاری بی امان که در همان لحظه در غزه جریان داشت. تعداد کسانی که قتل عام شده اند در این لحظه بیش از هشتصد انسان گزارش شده است. هشتصد انسانی که تا چندی پیش زنده بودند. با خانواده هایشان زندگی میکردند. فرزند کسی... همسر کسی... عزیز کسی بودند.... امروز دیگر نیستند... خانواده هایی به عزا نشسته اند و خشمی که این چهره ها را پاره پاره می کند... این خشم بدون مجوز نیست... خشمی است مشروع... نمیشود با ژست های حقوق بشری قتل عام را توجیه کرد..نمیشود به قتل عام کننده پیام فرستاد که این حمله حق مسلم !!! آنهاست و از طرفی ماشین های مملو از صدقه های حقوق بشری!! را به سمت غزه غرق در خون ارسال کرد.. مردم غزه صدقه های حقوق بشری نمیخواهند. آنها در عزای عزیزانشان که در چند روز گذشته با تانک ها و بمبهای اسرائیل دریده شده اند، نشسته اند.... خانه ها و زندگیشان ویران شده است...کمترین پاسخ به این خشم : فشار همه جانبه به اسرائیل برای قطع کردن قتل عامی است که سازمان ملل آنرا " جنایت جنگی " نامیده است. این قتل عام را فورا قطع کنید. 


بسیاری از شرکت کنندگان در تظاهرات از عدم بیطرفی مدیا و رسانه ها حرف میزدند. رسانه هایی که از آنچه بصورت واقعی بر مردم غزه می گذرد خبر منتشر نمی کنند. رسانه هایی که با سیاست کشورهایشان در پوشاندن واقعیت همراه می شوند. رسانه هایی که در عین آزاد بودن در کشورهای دمکراتیک ... بنوعی وابسته محسوب شده و ناچار به خودسانسوری هستند. 


صدای زنی که به یک خبرنگار پاسخ می دهد توجهم را جلب می کند : " ما اینجا آمده ایم که بگوییم استوپ به قتل عام کودکان و مردم عادی ..." 


به شعارها گوش می دهم. عکس کودکی غرقه در خون در دست مادری مسن که با تمام وجود به زبان عربی فریاد میزند... نگاهم را به سمت خود می کشاند...بخود قول داده بودم که با کنترلی خبرنگارانه! بر احساساتم، در این تظاهرات به میان مردم بروم و لحظه ها را ثبت و گزارش کنم ولی بغضی سخت از ابتدای تظاهرات گلویم را فشرده است. به چهره ها که می نگرم. مظلومیت تمامی مردم تحت ستم را می بینم. مردم فلسطین امروز تنها نمادی از این قتل عام و ستم افسار گسیخته هستند. مردم سوریه... عراق....افغانستان..... اوکراین.....و ..... و مردم ایران... که سی و اندی سال است زیر نعلین های ولیان فقیه گرفتار آمده اند... مادر سعید زینالی جلوی چشمم می آید که هنوز خبری از پسرش ندارد... حتی به او نمیگویند پسرش را چگونه کشته اند!؟ مادر ستار بهشتی با شیارهای اندوه بر چهره سالخورده اش..... ناله های مادر علیرضا خسروی...... مادر جمشید و جهانگیر دهقانی...خانواده حامد احمدی و کمال مولایی که شبانه روز در هراس از اجرای حکم اعدام فرزندانش بسر می برد.. خانواده ارژنگ داوودی که حکم اعدام ناگهان بر او نازل شده است.....مادر و پدر ندا.... سهراب.... مگر میشود همه را نام برد.... صفی تا بینهایت از نام خونین آنانی که با دست جنایت بر این جهان پرآشوب چشم فرو بستند!


 با خود زمزمه میکنم : چه قصاب خانه ای است این دنیای بشریت!... چه قصاب خانه ای است.....


عاطفه اقبال -25 ژوئیه 2013


- امروز اعلام شد، تظاهرات دیگری که در پاریس روز شنبه 26 ژوئیه برای اعتراض به این قتل عام برنامه ریزی شده، نه تنها اجازه دریافت نکرده بلکه ممنوع شده است. برگزار کنندگان میگویند در کشوری که خود را دمکراتیک مینامد تظاهرات مسالمت آمیز حق قانونی ما است و به دادگاه بصورت اورژانس برای دریافت اجازه شکایت کرده اند. دادگاه در صدور حکم، حق را به پلیس فرانسه در ممنوعیت تظاهرات برای امنیت داد. تظاهرات هفته قبل نیز که از طرف دولت فرانسه ممنوع شده بود با وجود ممنوعیت برگزار و به درگیری انجامید. در حالیکه تظاهرات 26 ژوئیه که مجوز دریافت کرده بود با آرامش تمام برگزار شد.


شعارها به زبان فرانسوی : 


*-Halte au massacre des Palestiniens

*-ON ASSASSINE EN FORME DE GAZA EN FORME PHALSINE SOLIDARITE


#غزه #FreePalestine
#GazaUnderAttack
#GazaUnderFire

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر