۱۳۹۱ مرداد ۲۰, جمعه

مصلحت !عجب گرفتاری شدیم! چپ و راست این کلمه مصلحت ولمون نمیکنه! مصلحت نظام، مصلحت انقلاب، مصلحت فلان و فلان ....! همه اش در حال مصلحت هستیم که فلان حرف را بزنیم یا بنویسیم یا فعلا مصلحت نیست! سی و چهار سال است که به این صورته! این مصلحت ها پدر همه مون رو درآورده .... و ما را حسابی با این کلمه سر کار گذاشته اند!

چند روز پیش وزیر ارشاد جمهوری اسلامی دوباره اظهار فرموده ! است که " کشور ما در شرایطی نیست که هر رسانه ای هر خبر یا تحلیلی را منتشر کند که با مصالح نظام سازگاری نداشته باشد. بزودی نشستی با صاحبان رسانه ها و مسئولین اقتصادی کشور برگزار می کنیم .... تا با در نظر گرفتن منافع نظام!! فعالیت کنند ... باید بیش از پیش مراقبت شود تا آسیبی به نظام وارد نشود چون مسئله یک فرد نیست بلکه مصالح نظام در میان است!!"

جالب است که این مصالح نظام! مصالح انقلاب! مصالح تشکیلات! مصالح اسلام! مصالح ...... برای هر نظام و سیستم و تشکیلاتی مسئله حل کن است و نون و آب دارد... این کلمه " مصلحت " به معنی واقعی کلمه یعنی " نفس نکش" – " حرف نزن" – " انتقاد نکن" – " هر کاری که ما کردیم را بپذیر و صدات هم در نیاید"

خلاصه اینکه مصالح نظام و انقلاب و .... ترفند خوبی برای همه طرفین است که از زیر سئوالات، پاسخگویی، انتقاد و حسابرسی در بروند و به هیچ احدی هم حساب پس ندهند... سی و چهار سال است که در هر دو طرف مرز شرایط حساس است و مصالح نظام یا مصالح انقلاب ووو نمیگذارد کسی حرف بزند.. حالا چه زمانی این مصالح اجازه خواهد داد ..!؟ من فکر میکنم هیچوقت مصالح نظام اجازه حرف زدن نخواهد داد، بعد هم که یکسری سر بر خاک میگذارند و حرفها را هم با خود به گور می برند و اساسا مسئله حل می شود! چنین سیستم هایی بدون بحران که رعایت مصالح را برای همه اجباری میکند زنده نمی مانند.. ضمنا به هر کس که این کلمه " مصالح و مصلحت " را ساخته است. باید مدال داد چون نون عده ای را خوب در روغن انداخته...

امیدوارم روزی بیاد که این کلمه مصلحت کاملا از فرهنگ لغات و از اندیشه مون حذف بشه؟ و از سانسور و خودسانسوری نجات پیدا کنیم.

 عاطفه اقبال – 9 اوت 2012
 
منبع خبر روزنامه حکومتی عصر ایران – 19 تیر 1391


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر