۱۳۹۵ بهمن ۵, سه‌شنبه

مخدوش کردن واقعیات زندان از طرف یک زندانی سیاسی سابق!آیا با دروغ می توان رژیم را سرنگون کرد؟  

چندی پیش دوستی، قسمتی از گفته های یک زندانی سیاسی سابق در کنفرانس سالانه حقوق بشر کردستان ایران در ژنو را برایم ارسال کرد. این  جلسه  در تاریخ 12 مارس 2016 توسط جمعیت حقوق بشر کردستان ایران در رابطه با حقوق ملیت ها با حضور احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل برگزار شده بود. شهادت نرگس شایسته ( اعظم قوامی ) از زندانیان سیاسی سالهای 61 - 59 را من از گفتار به متن تبدیل کرده ام.

نرگس شایسته میگوید :  "..... در بند زندان وقتی 2000 زندانی زن بود. در طی دو سه ماه ما می شدیم 600 نفر!!  اینها را می کشتند و به گفته رئیس زندان "حاج داوود"  توی حیاط زندان دفن و منفجر می کردند!! مادر من زندان بوده. من زندان بودم. بچه های ما هم توی زندانند. ما برای یک چادر باید بریم زندان. همه ما داریم فعالیت میکنیم. که بگیم که در ایران قرون وسطی است. تمام فعالیت های ما میاد به آقای احمد شهید ختم میشه. خوشحالم که احمد شهید را رژیم ما نتونست بخره. شش ساله گزارش میده. واقعا ایران قرون وسطی است. هر چند سالی یک بازی در میاره. اینکه من خوشحالم اینجا هستم. از شما متشکرم که همه شما هم فکر هستید. ولی امیدوارم که این زحمات ما به یک نتیجه ای در تعویض رژیم برسه. "

لازم به ذکر است که از قرار ابتدای صحبت ها ضبط نشده است و نمیدانم که  آیا شهادت نرگس شایسته به همین چند دقیقه خلاصه میشود یا بیشتر بوده است. من سعی کردم فیلم کامل این کنفرانس را ببینم اما تا کنون میسر نشده است. ولی در مورد همین چند دقیقه مایلم از زندانیان سیاسی که در زندان قزل حصار در سال شصت بوده اند بپرسم که آیا گفته نرگس شایسته در مورد انفجار زندانیان آنهم در ابعاد بیش از هزار نفر،  در حیاط زندان قزل حصار را تائید می کنند یا نه؟  من به عنوان یک زندانی سیاسی که تمام مدت زندانم را با نرگس شایسته در یک زندان و در یک بند بوده ام. میدانم که چنین گفتاری دروغ محض است. اکثریت زندانیان سیاسی سال شصت می دانند که اعدام ها در زندان قزل حصار صورت نمیگرفت. زندانیان را برای اعدام از زندان قزل حصار به زندان اوین منتقل میکردند. انفجار و دفن زندانیان در حیاط زندان نیز از دروغ ها و خیال پردازی های امثال نرگس شایسته است که معلوم نیست آیا خودشان دروغ میگویند یا برای گفتن این شهادتها از قبل توجیه شده اند. به هر حال امیدوارم که این شهادت دروغ یک حرکت فردی بوده و  حضور مترجم جوانی که به لحاظ وابستگی سیاسی شناخته شده است نیز یک اتفاق باشد!

جنایت های رژیم جمهوری اسلامی در دهه ی شصت به حد کافی دهشتناک و غیر قابل دفاع هست که ما مجبور نباشیم با دروغ های شاخدار، شهادت های واقعی از زندان را نیز زیر علامت سئوال ببریم. گفته های امثال نرگس شایسته در رابطه با زندانها مخدوش کردن آن واقعیات دردناکی است که در زندانهای دهه شصت اتفاق افتاده. زندانیانی که زیر شکنجه های طاقت فرسا جان دادند. یا قبرهایی که حاج داوود رحمانی در قزل حصار بپا کرد و باعث روانی شدن بسیاری از زندانیان سیاسی شد. هنوز شکنجه ها و آزارهای حاج داوود رحمانی در قزل حصار از یاد زندانیان سیاسی آن زمان نرفته است. کارنامه او سیاهتر از این  ها است که نرگس شایسته ها بخواهند با افسانه های خیالی آنرا زیر علامت سئوال ببرند.مسخره تر اینکه در این داستان داوود رحمانی دژخیم زندان قزل حصار در دهه شصت بعد از کشتن ۱۴۰۰ زندانی سیاسی زن و انفجار و دفن آنها در حیاط زندان! میآمده نزد نرگس خانم اعتراف به این جنایت می کرده است!! از طرفی معلوم نیست چرا نرگس خانم از بیان چنین افشاگری بزرگی در مدت بیش از سی سال خودداری کرده است!؟ و اکنون نیز حتی در صفحه فیسبوک خودش آنرا در ابعاد وسیع تری بیان نمیکند؟ من نمیدانم هدف این خانم از دروغ به این بزرگی چه میباشد؟ اما اگر او را از نزدیک نمی شناختم حتما فکر میکردم چنین شهادت هایی از اختراعات رژیم برای لوث کردن واقعیات زندان و شکنجه است! 

 این خانم علاوه بر این شهادت گفتاری، دو نوشته در رابطه با زندان دارد که هردو نوشته فقط خیالپردازی است. اولین نوشته او در رابطه با خاتمی در زندان بود که بعدها معلوم شد که اساسا خاتمی جزو هیئت تحقیق شکنجه زندانها نبوده است و در چنین تاریخی نمی توانسته در زندان اوین حضور داشته باشد! دومین نوشته او در رابطه با کشف یک اطاق شکنجه و دیدن اجساد روی هم انباشته! در یک گشت و گذار آزادانه  در راهروی زندان قزل حصار! ابهام انگیز بود. براستی چه نیازی به دروغ بافی است با وجود اینهمه واقعیت آشکار در رابطه با جنایات رژیم در زندانها چه در دهه شصت و چه بعد از آن؟ چرا با دروغ گفتن دستهای خون آلود رژیم جمهوری اسلامی را در جنایاتش می پوشانیم؟ مگر رژیم جمهوری اسلامی از دهه شصت تا کنون جز شکنجه و اعدام در زندانها کار دیگری انجام داده است؟ مگر مدرک از واقعیات شکنجه کم داریم که به دروغ بافی می پردازیم؟ مگر اینهمه اعدام و کشتار در زندانها برای محکوم کردن رژیم جمهوری اسلامی کافی نبوده است؟ بر زندانیان سیاسی است که اینگونه دروغ پردازی ها که به واقعیات شکنجه و اعدام در زندانها خدشه وارد می کند، را محکوم کنند.

عاطفه اقبال -  5 بهمن 95 برابر با 24 ژانویه 2017
بعد از تحریر: این خانم جدیدا در صفحه فیسبوک خود مصاحبه ای با یک خبرنگار ایتالیایی را گذاشته که از قرار در برنامه ویلپنت سال گذشته از طرف مجاهدین ترتیب داده شده است! اصل گفته های نرگس خانم در این مصاحبه نیز بر اساس دروغ بنا شده. راستش من از خیال بافی های این خانم شرم میکنم . در فرصتی دیگر در مورد این مصاحبه و اساسا اینکه نرگس شایسته کیست و با چه انگیزه ای در مورد زندان دروغ میگوید و چه کسانی پشت سر او هستند؟ خواهم نوشت. ولی فقط به نکته ای در این ویدئو اشاره میکنم : در قسمتی از این ویدئو میگوید که در اوین در حین شکنجه به او چوب ....!! این مسئله کاملا دروغ است . بله اعظم قوامی مثل اکثر بچه های دیگری که در فاز سیاسی قبل از سی خرداد شصت دستگیر شده بودند،هنگام دستگیری طبق گفته های خودش بشدت کتک خورده بود. اما بقیه داستانهایی که شرح میدهد، داستان سرایی است. و این داستان سرایی ها ، مقاومت زندانیان زیر شکنجه و آنچه را که به واقع گذشته است را بشدت مخدوش میکند. در فرصتی دیگر در مورد تک به تک ادعاهای اعظم قوامی با نام مستعار نرگس شایسته و آنها که او را جلو می اندازند، خواهم نوشت.


۳۲ نظر:

 1. Majid Bidar
  از وقتی که ارزشها عوض شده اند، عوضی ها خیلی با ارزش شده و تاریخ هم می نویسند! ... البته از آنجائیکه اینگونه عوضی ها مدتهاست که به تاریخ جعلی نویسی مشغولند، میتوان نتیجه گرفت که ارزش ها سالهاست که عوض شده اند!

  لعبت مذبور از اواخر سال ۱۳۶۳ به جمع تاریخ نویسان! افزوده شده ... ... و این دور تزویر و ریا همچنان ادامه دارد!
  24 ژانویه 2017 , 22:01
  انتقال از فسبوک

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. مجید عزیز متاسفانه همینطور است که میگویید. تاریخ نویسی جعلی. خاطرات جعلی. تاریخ اصلی را مخدوش کرده است. باید واقعیت ها را گفت. هیچ کس حق ندارد واقعیات دردناک و خونین زندانها را با خاطرات ساختگی مخدوش کند. این خانم هم باید پاسخ دهد با چه انگیزه ای در مورد خاطراتش از زندان دروغ میگوید.
   24janvier2017, 22:26

   حذف
 2. شکنجه و اعدام هزاران جوان مبارز را با این دروغ ها، چنان لوث میکنند که واقعا شک برانگیز میشود. با چه قصد و هدفی‌ این کار را میکنند؟!
  24janvier2017, 22:57
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. محمد عزیز لوث کردن واقعیت ها با چنین دروغ هایی امکان پذیر است. اگر این خانم را از نزدیک نمی شناختم میگفتم که خود رژیم است که میخواهد شکنجه و اعدام در زندانهایش را مخدوش کند تا جایی که هیچ کس باور نکند که در زندانهای جمهوری اسلامی اینهمه جنایت صورت گرفته است. محمد امیرانی
   24janvier2017, 23:09

   حذف
 3. یه ضرب المثل ایرانی میگه. دروغ که حناق نیست بیخ گلوی آدمو بگیره.
  25janvier2017, 10:36
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. واقعا اما گاهی هم حناق می شه و اینطوزی بیخ گلو را میگیره. این خانم احتمالا فکر میکرد که دروغ هایی که در نزد احمد شهید میگوید از آن جلسه بیرون نخواهد رفت.
   26janvier2017, 13:43

   حذف
 4. وقتى شعار سرنگونى ميدهد و همان موقع نامه محترمانه به خامنه اى و رفسنجانى براى اصلاح اوضاع ملأها وخروج از منجلاب ميدهد اينهم در همان خط براى لوث كردن شكنجه و اعدام ميباشد و بس درحقيقت ايشان هم همانكار رژيم و مزدورانش را ميكند البته در لباس زيباى اپوزيسيون.
  25janvier2017, 11:44
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
 5. Golroch Jahangiri

  این بزرگ نمائی ها همه جا هست. مسئله این است که این همه کشته و شکنجه احتیاجی به زیاد کردن ندارد اما بعضی ها واقعا فکر می کنند اگر خاطرات اینطوری تعریف کنند، به کشف واقعیت کمک می کند. مخاطب را نادان حساب می کنند. ما باید سر این بکوبیم حتی شکنجه و کشتن حتی یک نفر را برنمی تابیم و آنرا نقض حقوق بشر می دانیم. من این خانم را نمی شناسم اما بعضی از بچه ها را دیده ام وقتی از آن زمان حرف می زنند پر از این گونه حرفهاست اما خودشان باور دارند. شاید هم در آن زمان تحت فشار اینطوری دیده اند و یا در ذهن شان اینگونه پرورده اند. نمی دانم. باید سر این مسائل خیلی کار کنیم.
  25janvier2017, 16:25
  منتقل شده از فیسبوک

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. Mina Zarrin
   از بچه های سازمان مجاهدین است از اشرفیان

   25janvier2017, 17:16
   انتقال از فیسبوک

   حذف
  2. البته ایشون از این مجموعه موسوم به اشرفیان نیست. اما از اونجائیکه لنگهء دمپایی ابری پاره شده در بیابان هم غنیمته، ایشون رو هم میشه در داخل این پرانتز "اشرفیان" گنجاند و اینطور هم شد! .. این گوهر بی بدیل اواخر سال ۶۳ به دنیا معرفی شد و در کنفرانس های مختلف سازمانهای بین المللی و حقوق بشری، رل آرتیست فیلم "فرار قهرمانانه از قزلحصار" به وی واگذار و داستانسراهایی شروع شد. مدتی بعد بی سر و صدا از عراق خارج و به اروپا فرستاده شد. کنار کشیده و به زندگی مخفی!! روی آورد. برای اولین بار و پس از سالیان سال، در جریان خودسوزی ها در پاریس، این شرمنده "برگشتی" ظهور کرد و به دلیل ویژگی های مختص بخود، خیلی زود مجددا درجات رشد رو پیمود!..... پس از درگذشت زنده یاد عطیه امامی در استکهلم، سر و کله اش در خانه عطیه پیدا شده و ماموریت دو بهم زنی و خبرچینی از دیگران رو بعهده گرفت که خیلی زود پته اش روی آب ریخت! اما... اما از آنجا که برای امثال ایشون شرم هیچ احساسی نیست (چه رسد به نوع انقلابی آن!)، همچنان اسب لنگ خود را در کوره راه بی حیایی میتازاند ...
   25janvier2017, 18:44
   انتقال از فیسبوک

   حذف
  3. گلرخ عزیز متاسفانه همانطور که می گویی این بزرگ نمایی ها هست ولی راستش من به این شدت کم دیده بودم. بچه هایی هستند که در جمع های خصوصی در مورد زندان خود بزرگ نمایی میکنند ولی این گفتار را به بیرون از این جمع ها نمی برند. ولی وقتی در مجمع حقوق بشر دروغ به این بزرگی گفته می شود فقط بی اعتمادی نسبت به گفتار زندانیان سیاسی ایجاد میکند. و ضربه می زند.
   25janvier2017, 19:44

   حذف
 6. Mina Zarrin
  چقدر هم با اعتماد این خانم قوامی صحبت می کند.. بقول خودت هنوز شاهدین زنده ان من بارها سر قزلخصار سخنرانی کردم زنان در زندان.. این دروغ های احمقانه و دور از واقعیت را کسی باور ندارد و خودش را برای چنج رژیم تکه و پاره می کند..
  25janvier2017, 17:14
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بله زرین عزیز شاهدان زنده مثل خودت زیاد هستند. اما وقتی کسی دروغ میگوید معنی اش این است که حرف واقعی ندارد و شاهد هیچ چیزی نبوده است. و فقط خالی بندی می کند.
   25janvier2017, 19:49

   حذف
 7. آدم گيج ميشه، حالا با اين مطالب چه هدفى را دنبال ميكنند؟
  روزگار عجيبى شده، طرف تو زندان منفعل و تا حدى هم متمايل به سمت تواب و ..... بوده حالا مياد اينجا ميشه نوك پيكان همه چي.
  خب يكي هم مثل اين خانم مياد و از اونطرف ميوفته. ادم ميمونه
  25janvier2017, 19:17

  پاسخحذف
 8. عاطفه خانم
  فیگور و نحوه توضیح این خانم نشون می ده که مطلب از پیش تعیین شده ای رو می خواد بیان کنه.
  کسی که واقعیت ها می خواد بیان کنه ، لازم به این آگراندیسمان مجازی، غیر واقع و پریش گویی نیست.
  اینها کتابها نوشتند و با دروغ و مطرح کردن خود، اصل واقعیت ها رو به انحراف کشوندند!
  چقدر متنفرم از این زمره بی ملیه های ته کوچه بن بست!.
  شاد باشی

  25janvier2017, 21:48
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
 9. فتح الله کیائی ها۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۰۸

  عاطفه ی عزیز من..... اینجوریه..... متاسفانه و متاسفانه برای جنگ با دروغ بزرگ متوسل به دروغ می شویم. فکر می کنیم گنده کردن مسایل ؛ عمق جنایت را نشان میدهد. بی توجه به آنکه جنایت جنایت است . چه یکنفر را شامل شود چه هزاران نفر را.... این اندیشه نا صحیح ، در فکر خود ما این را نقش میکند که کشتن یک نفر جنایت نیست.... وقتی هزاران نفر را بکشند جنایت شکل گرفته است . در حالی که یک زندانی سیاسی به همان اندازه ای غیر انسانی است که صد زندانی سیاسی داشته باشیم . متاسفانه متوجه جرم و جنایت نشده ایم و دنبال اعداد و آماریم. و این بسیار دردناک است . سپاسگزارم که این ویدیو را گذاشتی... تا طلوع آفتاب حقیقت گویا زمانی بسیار مانده است.... نا امید نیستم اما غمگینم . بسیار غمگینم. زنده باشی عزیز.
  25janvier2017, 22:41 ·
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
 10. اسماعیل وفا یغمایی۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۰

  عاطفه گرامی با درود . میدانم که بعنوان یک زندانی سیاسی از مخدوش کردن حقایق ناراحت میشوی. رزیم پلید ملا احتیاج به بزرگ نمائی ندارد و در جنایت و خون غرقه است ولی چه انتظار داری؟ سیستمی که این بانو از زمره هوادارانش است چکار جز بزرگنمائی کرده استس؟ بگذار بکنند چه سود بردند حقایق رئشن خواهد شد تمام حقایق

  26janvier2017, 12:59
  انتقال از فیسبوک

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اسماعیل عزیز بله متاسفانه اانتظار بیشتری نمی شود داشت! خود سیستم که این خانم از زمره هوادارانش میباشد بقول خودت جز بزرگ نمایی در طی این سالها چه کرده است؟ نتیجه هم همین است که می بینیم! وعده های سرنگونی شش ماهه و دو ساله و یکساله و غیره به همین جا ختم می شود.
   27janvier2017, 12:40

   حذف
 11. Shahin Mahinfar
  واقعیتها با اینگونه مهملات مطمینا زیر سوال میرود و لوث می شود .
  26janvier2017, 23:04

  پاسخحذف
 12. سلام خانم اقبال. ممنون از نوشته ارزشمندت.
  واقعیت این است که این عده سالهاست که در زمین رژیم بازی می کنند. آیا اگر احمد شهید یک هیات را مامور رسیدگی به همین ادعاها کند و کذب بودن آن برایش آشکار شود و به این نتیجه نمی رسد که بقیه ادعاهای مخالفین رژیم هم از همین سنخ است و آیا نسبت به همه ادعاها مشکوک نمی شود؟ اینها سالهاست که با مجموعه عملکردشان به این رژیم یاری رسانده اند.

  شاهد
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش.، ساعت ۸:۲۰
  انتقال از سایت دریچه زرد

  پاسخحذف
 13. متاسفانه همه حقیقت را به دروغ هایشان آلوده کرده اند. اینهم زندانی سیاسی و اینهمه شهادت های واقعی از شکنجه ها و اعدامها چه نیازی این خانم یا تشکیلات این خانم به دروغ گفتن دارند؟ برای چه اینکار را می کنند ؟ من که نمی فهمم!
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش.، ساعت ۱۴:۳۷
  از سایت دریچه زرد

  پاسخحذف
 14. Homa Alizadeh
  عجب اينجاست كه با وجود شاهدان بيشمار جنايات رژيم، به خود أجازه ي دروغ پردازي ميدهند! مرينا نعمت نمونه ي بارز اينگونه دروغ پردازيهاست!
  27janvier2017, 02:45

  از فیسبوک خانم علاسوندی

  پاسخحذف
 15. Mahmoud Khalili
  مهم نیست این خانم چه اراجیفی به هم می بافد مهم این است که تعدادی از زندانیان سیاسی در این جمع بوده اند که با سکوت خود این اراجیف را تائید کرده اند باید دید چه منافعی باعث سکوت این جماعت و هم صدایی با او شده است!!!
  27janvier2017, 09:57

  از فیسبوک خانم علاسوندی

  پاسخحذف
 16. این خانم نرگس را من می شناسم. قبلا به من میگفت که ده سال زندان بوده! بعدها فهمیدم که کمتر از دو سال بوده است. یکبار هم در جمعی گفت که در قبرهایی که حاج داوود به پا کرده بود محبوس بوده بعد معلوم شد که آنزمان ایشان در خارج کشور بوده است. من نمی دانم این خانم چرا نسبت به زندان خود دروغ میگوید و برایم جای تعجب دارد؟

  ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش.، ساعت ۱۲:۳۷
  از سایت دریچه زرد

  پاسخحذف
 17. سرکار خانم اقبال با درود. جدا از اینکه آیا این گونه شهادت دادن میتواند کارساز باشد یا خیر، نکته ای که شما درباره مترجم گرامی اشاره فرمودید باعث شد تا من با دقت بیشتری به ترجمه اشاره شده توسط ایشان بیشتر دقت کنم. در انتهای مصاحبه ترجمه ظاهرا اشتباه کوچکی دارد. مبنی بر اینکه شهادت دهنده اظهار امیدواری کردند که این گزارشها منتج به تغییر حکومت شود. ترجمه ای که مترجم گرامی انجام دادند این معنی را به فارسی دارد ( همه افرادی که فعالیت میکنند، امیدوار هستند که تغییراتی در درون حکومت بوجود بیاید) سپاسگزار میشوم اگر اشگالی در متوجه شدن من اتفاق افتاده، توسط سرکار یا دوستان برطرف گردد.
  28janvier2017, 21:21
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 18. جاي بسي تاسف هست كه به دروغ بخواد ادم رژيم رو محكوم بكنه!اين رژيم جز كشتار و جنايت در زندانها كه اعمال كرده كافي هست براي محكوم كردنش تاسف باره كه شاهداني كه در زندان بودن با گوشت و پوست در بدترين شرايط زندان و اعضاي خانواده ها با شهادت دادان در دادگاه بر عليه رژيم فاشيستي اخوندي. كار اين خانم ميتونه عاملي بشه كه سازمانهاي حقوق بشري شك كنن كه حرفها درست هست يا نادرست
  2février2017, 17:28
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 19. با ید .دید .این. نر گس. خانم. ؟؟ الان .در .کجا .و در چه .شرایطی .دارد .زندگی .میکند .؟؟ این .همه جنایتهای ژریم .جهل و جنایت . دیگر .لازم .نیست . که .با دورغ ها شاخدار !!! جنایت رژیم را . بنویسم .یا توضیح‌ بدهیم . این هم .باز یکی از همان . حرفها ی ان .دو ران .که ۰۰۰ امروز مهران .فردا .!!!!!!
  2février2017, 18:10
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 20. لاكن، خانم اقبال گرامى، قبل از اينكه در رابطه با اين گزارش نظرى بدهم جمله اى از دكتر " گوبلز" وزير تبليغات نازى را بياورم : دروغ هرچه بزرگتر بأورش قابل قبول تر"! يادمان باشد كه رزيم جنايتكارجمهورى اسلامى قبل از قدرت گيرى با دست زدن به اعمال ننگينى چؤن آتش زدن " سينما ركس " آبادان و شايعه و نسبت دادن اين عمل جنايتكارانه به رژيم سابق ، توانست مردم آبادان كه مردمانش بخاطر رفاه نسبى همراه ديگران عليه رژيم پهلوى وارد كارزار نشده بودند ، را تهييج نمايد. اما اينكه خانم نرگس شايسته از اين دروغ فاحش با وجود اينهمه رسانه هاى گروهى كه كوچكترين مسايل جهانى را رصد ميكنند چه نتيجه اى خواسته بگيرد ، سئوال اينست؟ زمان ، زمان نازى ها و دروغ هاى بزرگ قابل قبول نيست .
  2février2017, 18:11
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 21. لاكن، بعد از خواندن متن و نوشتن نظر خود، نگاهى به ويدئو كردم و اين پرسش برايم پيش امد: تغيير نظام مورد نظر ايشان است يا سرنگونى آن؟ چؤن در تغيير مى توان شاهد روى كار أمدن اصلاح طلبان هم بود اما رژيم جنايتكار جمهورى اسلامى همچنان در ايران باقى بماند!
  2février2017, 18:18
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 22. باعث تاسف است!!! مخدوش كردن واقعيات بدينگونه از سوي يك زنداني سياسي خدمتي است به نظام شيطاني!
  2février2017, 18:51
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 23. با سلام بر سرکار خانم عاطفه اقبال عزیز من در زندان قزل حصار نبوده ام ودر سلولهای زندان اوین و بند های عمومی سالن 3 و سالن یک کارگری بسر برده ام و طبعا از برخوردها و اخلاق زشت جلا دها و کسانیکه سخنان ونصایح خود را به مصابیح برگزیدگان و پیامبران و تابعین تلفی میکردندبی نصیب نبوده ام اما اگر بخواهیم مثل آخوند ها و یا همانند بعضی از سردمداران به اصطلاح سازمانهای سیاسی غیر مسئول غیر متعارف در صور بدمیم مطمئنا با گفتار و فتوای آب دوغ خیاری وبی بضاعت خودتازه اگر بر حسب مقاصد..بکار نبرده باشیم تمام رنج و شکنج زندانیان و شهدا را با نادرستی لوث خواهیم نمود
  2février2017, 19:23
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف
 24. عاطفه عزیز به درستی زیانهای مربوط به مخدوش کردن واقعیتها را یادآور شده ای. ممنون از تو.
  2février2017, 21:14
  کامنت در فیسبوک

  پاسخحذف