۱۳۹۱ بهمن ۲۱, شنبه

نوزده بهمن و دو حماسه فراموش نشدنینوزده بهمن هر ساله یادآور دو حماسه فراموش نشدنی است. حماسه سیاهکل در سال 1349 بعنوان اولین جنگ مسلحانه چریکی در ایران که یک گروه نه نفره از چریکها بر علیه دیکتاتوری شاه آنرا خلق کرده و نام قیام سیاهکل را با رشادتها و قهرمانیهایشان چه در طی نبرد و چه در زیر شکنجه های وحشتناک در تاریخ مبارزات ایران تبدیل به حماسه ای فراموش نشدنی کردند..

دومین حماسه را اما در 19 بهمن سال 60 موسی و اشرف به همراه 17 تن  از یارانشان در مصاف با رژیم تا دندان مسلح ولایت سفیه آفریدند و  چنان دلاورانه جنگیدند که دشمن حسرت بدل ماند که یکنفرشان را زنده دستگیر کند. بطوری که لاجوردی جلاد مجبور شد طفل شیرخوار اشرف را به بالای سر جسد مادرش ببرد و به خیال خام خود پیروزی جلادان را اعلام کند.

یاد تمامی دلاوران، چریکها و مجاهدانی که برای رهایی خلقشان به میدان آمدند گرامی باد. یاد آنها از دلها نخواهد رفت. آتش زیر این خاکستر دوباره برافروخته و شعله ور خواهد شد. و دودمان  دیکتاتورها را خواهد سوزاند.

و ما به عنوان نسلی که هنوز در برابر این رژیم دیکتاتوری ایستاده ایم و مخالفت خود را به هر شکل ابراز میکنیم باید از تمام امکانات خود برای مقابله با این دیکتاتوری دینی استفاده کنیم. سی و دو سال است که این رژیم جمهوری اسلامی را به ما تحمیل کرده است. باید به این شرایط  و به این کشتار و خفقان و فقر و سرکوب در کشورمان پایان دهیم و این وظیفه تک تک ماست. 

بنام تمامی مبارزان راه آزادی روزهای بهمن ماه را تبدیل به روزهای اعتراض بر علیه دیکتاتوری ولایت سفیه کنیم و بطور خاص برای روز 22 و 25 بهمن آماده شویم. از هر امکانی بهره بگیریم و تظاهرات اعتراضی در این دو روز را به گوش تمامی مردم برسانیم. از اینترنت، اس ام اس، شبنامه، نوشتن در روی دیوارها و کابین های تلفن، و هر امکانی که بنظرمان میرسد. آزادی به دست تک تک ما امکانپذیر است. از پای ننشینیم. دست در دست هم فریادمان را یکی کنیم: 

سر اومد زمستون. شکفته بهارون. گل سرخ خورشید باز اومد و شب شد گریزون. گل سرخ خورشید باز اومد و شب شد گریزون

آری به همت و اتحاد تمامی ما شب گریزون خواهد شد و آزادی در این میهن غبارگرفته خواهد درخشید. 

عاطفه اقبال - 19 بهمن 89 - 9 فوریه 2013

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر